Neslávite MDŽ? Tak začnite…

Mesiac marec milujem. Z troch dôvodov. Narodila som sa v tomto mesiaci, začína sa moje najobľúbenejšie ročné obdobie a slávi sa v ňom sviatok nás – žien. A práve o tomto sviatku chcem napísať. Nemám rada, keď niekto označí MDŽ ako prežitok minulého režimu.  Áno, využíval sa ako propaganda komunizmu, ale jeho podstata je o niečom inom. Pre mňa v oslave sily ženy. Takej, ktorá sa nevzdáva, ktorá si ide za svojimi snami, a ktorá chce milovať a byť milovaná.

Nehnevajte sa, ale argumenty, že muži, by si mali spomenúť na svoje partnerky, matky, sestry, či dcéry počas celého roka, a nielen 8. marca, u mňa neuspejú. Ja si myslím opak. Práve v tento deň, by malo to celoročné „peľhanie“ žien vyvrcholiť.

Nie, nie…Nie som žiadna feministka, a ani zástankyňa matriarchátu. Ale trvám na tom, že ženy si zaslúžia, aby ich velebili, akceptovali, milovali, chránili a bránili. Snáď sa muži na mňa nenahnevajú, ale uznajte…Denne musíme riešiť milión vecí, postarať sa o deti, domácnosť a i o vás…Chodiť každé ráno do práce,  vymýšľať program na víkend, a popri tom všetkom byť milé, usmievavé a vyzerať dobre. A poniektoré okrem roly matky zastávať aj úlohu živiteľa rodiny. Veď to je veľa aj na koňa, ako sa hovorí. Nehovorím milí muži, že vy to ťažké nemáte…Ale my sme predsa len o niečo krehkejšie stvorenia a z času na čas potrebujeme byť rozmaznávané. Niekedy sa stáva, že nás muži práve pre tú našu bojovnosť nepovažujú za ženy. Že si myslia o nás, že to „dáme“, že to zvládneme, že sa nepoložíme…Ale vedzte, že  to nie je tak úplne pravda. V ťažkých, skutočne ťažkých chvíľach hľadáme vašu ruku, váš pohľad a vaše povzbudenie. Tá oslava ženskosti je preto aj o vás, milí muži. Bez vás totiž nemôžeme byť ženami…Práve vy ste ten princíp, ktorý z nás robí tie úspešné, sebavedomé a nezávislé ženy, matky, sestry a dcéry, ktoré sú na seba pyšné.

Či sa to niekomu páči alebo nie, MDŽ je a bude o ženách. A nikto nám nezabráni v tom, aby sme jeho oslavu poňali po svojom. A aby boli naše oslavy MDŽ dokonalé, je dobré ich spojiť s našimi kamarátkami alebo partnermi. A ja mám pre vás návrh…Príďte na oslavu MDŽ ku nám do špagetérii SiJa a oslávte svoju ženskosť dobrými večernými špagetami. A dostanete od nás aj darček😊 Heslo znie: My slávime MDŽ!!!!!!