1. Nápad variť špagety

Len na začiatok…Taliansko milujem. Asi zhruba od 15 rokov, kedy som sa po prvýkrát stretla s talianskou náturou, jedlami, vôňami a všetkým tým, čo ku Taliansku patrí. Vďaka mojej sestre Kataríne a jej priateľom, ktorí boli súčasťou našich životov niekoľko rokov. A poniektorí sú stále. V tom čase ale nikto z nás netušil, že Taliansko a jeho kuchyňa bude mojou prácou, zábavou, potešením a naplnením sna. Nie toho kuchárskeho…Toho celoživotného…Robiť čo vás baví a robiť to s niekým, koho máte radi.

Nápad ponúkať cestoviny a urobiť špagetériu vznikol pred niekoľkými mesiacmi. Akoby zo dňa na deň. A možno ani nie. Vedela som, že budem musieť odísť z pôvodného zamestnania a hľadala som možnosti a spôsoby ako to všetko vyriešiť. Pomohla mi moja 24 ročná dcéra Beba. Vlastne, vždy mi niekto na začiatku pomôže….raz dcéra, potom mama, sestra….a samozrejme môj osudový muž, ktorý mi dopraje žiť svoje sny a spriadať spoločné plány.

Všetci …a tým myslím u nás doma….máme radi cestoviny a špagety…A ak by sa dalo, jedli by som ich každý deň…na milión spôsobov. Avšak, ponúkať ich iným, napadlo práve Bebu. Ona je tvorcom tohto nápadu. My sme sa ho iba chytili… a začali premýšľať čo urobiť. No a ten prvý nápad bol naučiť sa variť a pripravovať špagety. Sadli sme teda za počítač a hľadali všakovaké kurzy varenia. A opäť nám niekto pomohol. Moja sestra Katarína. Tiež miluje Taliansko…. a ja viem, že aj z iného dôvodu. Ale to by bol námet na iný blog, či román😊. Odporučila nám Si Italy, Slovenku, ktorá sprostredkováva pobyty v Toskánsku. A kde sa naučiť lepšie variť cestoviny ako v Taliansku…  A tak som napísala…zhodou náhod sa „dotyčná“ pani volala Silvia. Ako ja. Signál? Znamenie? Asi áno. Odpísali nám, že kurzy varenia a prípravy cestovín dokážu pre nás zorganizovať. Čo viac si priať…..Spojiť príjemné s užitočným. Stráviť niekoľko dní v Taliansku a aj sa niečo naučiť. Ako by ste reagovali vy…? Asi tak isto ako my…Objednali si dovolenku aj kurzy a začali naplno prežívať doposiaľ len náš vysnívaný sen…