Cestoviny každý deň:-)

Dnes ráno mi volala moja sestra Katarína. Voláva každé, každučičké ráno. Je totiž nesmierne zvedavá a veľmi by si priala, aby naša špagetéria patrila medzi tie obľúbené medzi ľuďmi. A my sme jej za to veľmi vďační. Ale o inom…Medzi vetami, ako sa nám včera darilo a či chutilo našim „jedákom“ sa ma opýtala, či už nie som cestovín prejedená. Vrátane skúšobnej týždennej prevádzky a týchto 4 dní  vlastne fungujeme na cestovinách nepretržite :-), malo by byť teda logické, že tento druh jedla by vám mal pomaly prestať chutiť. Ja vám ale  úprimne hovorím, že NIE…MNE CHUTIA STÁLE A EŠTE SOM SA ICH NEPREJEDLA. A viem, že ani neprejem. Ja totiž a aj moje deti, cestoviny milujeme. A hoci sú z tej istej múky, nám stačí, že sa zmení ich tvar a máme pocit, že sú už iné. Divné, že? Čo už… No a keďže Pištík pripravuje denne 5 až 6 omáčok, tak nám to vychádza, že v priebehu týždňa nikdy nejeme to isté:-)

A ktoré mne chutili doposiaľ najviac? Priznám sa, že  nie som mäsový typ, a preto si dávam Ragú alla bolognesei  len tak. Samé a čisté….bez prílohy a cestoviny. A chutí mi to:-) Doposiaľ ma ale  najviac prekvapili Alla zucchine e ricotta. Výrazná chuť(niektorí hovoria, že až moc, iní si zas nevedia vynachváliť) mi zanechala v ústach zvláštnu kombináciu . Spolu   s tagliatellmi  je to neskutočne skutočná lahôdka. A keď si ich ešte potom jemne prelejete nami vyrobeným chilli olivovým olejom….ostanú vám len mastné ústa a úsmev na tvári:-)(Milovníci jedla vedia o čom píšem). No a na záver, ako bodka … malé proseco. Ako inak talianske:-) nie vždy, len príležitostne.

A aké si dám dnes? Zvažujem Alla Putanesca alebo Olio, peperoncini…Tie sú skutočne štipľavé….A aké si dáte na obed dnes vy? Ja viem…tie naše:-)

Do došpagetovania

Silvia a Janík